معرفی موزه: موزه ژئوپارک جهانی طبس (میراث زمین)، واقع در شهر طبس، خیابان امام خمینی، میدان انقلاب اسلامی، با وسعت حدود 200 متر مربع در طبقه زیرین عمارت باغ گلشن قرار گرفته است. این موزه با توجه به غنای زمین شناسی و معدنی شهرستان طبس در اسفندماه سال 1395 همراه با برگزاری یازدهمین همایش انجمن دیرینه شناسی ایران و با حضور اندیشمندان و دانشمندان زمین شناسی ایران افتتاح شد.

با توجه به اینکه طبس به عنوان بهشت زمین شناسی و موزه فسیل ایران شناخته می‌شود، هدف از راه اندازی این موزه، معرفی جاذبه‌ها و ظرفیت‌های زمین شناسی و معدنی شهرستان طبس بوده و تاکنون بیش از 850 نمونه از انواع سنگ، کانی، فسیل و مواد معدنی این ناحیه از ایران و سایر نقاط جهان در این موزه به نمایش گذاشته شده است. طیف وسیعی از موجودات فسیل شده گذشته زمین از جالب توجه‌ترین جاذبه‌های این موزه است که سن قدیمی‌‌ترین آنها متعلق به فسیلی بنام استروماتولیت با قدمت حدود 540 میلیون سال قبل است.

علاوه بر این، باغ گلشن جزو مهم‌ترین باغ‌های ایران و جهان است که هم‌ چون نگینی سبز در شهر کویری طبس واقع شده و بازدیدکنندگان از موزه می‌توانند این باغ زیبا و موزه ژئوپارک طبس را در کنار یک دیگر بازدید نمایند.

این موزه در تمامی روزهای سال برای بازدید علاقه­‌مندان و گردشگران فعال می­باشد و در تعطیلات رسمی نیز با هماهنگی قبلی، امکان بازدید از آن وجود دارد.

ساعات بازدید: صبح ها  07:30 الی 12:30 و بعدظهر ها 17:00 الی 19:00

تلفن: 05632831024 – 05632837707

قیمت بلیت: 100.000 ریال (هر نفر)

پیشنهادات فصلی: با توجه به  اینکه موزه دارای فضای بسته بوده و از سیستم تهویه مناسبی برخوردار است امکان بازدید از آن در تمامی طول سال برای بازدید کنندگان فراهم است. اما پیشنهاد ما برای بازدید از باغ گلشن فصل بهار، تابستان و پاییز است.

گالری تصاویر

موقعیت در گوگل مپ